top of page

Architektonická studie

 

 

Základem mé práce je tvorba architektonic-kých studií s velkým důrazem na nalezení takového zadání, které odpovídá Vašim skutečným potřebám. Má srdcová témata jsou veřejný prostor a vytváření domova. U studie, pokud je to potřeba, vždy ověřuji soulad s územním plánem a dalšími limity území a zpravidla ji do dalších projekčních fází předávám spolupracujícím kolegyním a kolegům se stavařskou odborností. Ve spolupráci se stavebním inženýrem či inženýrkou ladíme detaily a pak se potkáváme i v rámci autorského dozoru při kontrolních dnech na stavbě.

Po úvodní schůzce, kde probereme Vaše zadání a vzájemné představy o spolupráci, Vám zpracuji cenovou nabídku na míru. Cena za architektonickou studii se zpravidla pohybuje v řádech vyšších desítek tisíc Kč.

podpis4.gif

Netradiční zadání

 

Řešíte specifické téma týkající se prostoru, ale klasické architektonické studie nenaplňují Vaši potřebu? Potřebujete vytvořit estetický manuál, koncepční prostorovou rozvahu, 

festivalovou výzdobu nebo něco úplně jiného? Ve vytváření přístupu na míru a vymýšlení netradičních výstupů jsem doma. Těší mě pracovat na systémových metodikách, vytvářet dočasné nebo site-specific projekty a meziborově spolupracovat. Baví mě posouvat možnosti, které architektura jako obor nabízí. 

Budu ráda, když se mi ozvete a můžeme probrat detaily. Podle charakteru zakázky může jít buď o formu konzultací v rámci hodinové sazby, nebo zpracuji cenovou nabídku na míru.

podpis3.gif

Kreativní terapie

 

Pro ty z Vás, kteří*ré chcete zažít sílu kreativních změn v prostoru na vlastní kůži a zároveň se chcete do procesu tvorby zapojit aktivně, nabízím metodu Kreativní terapie. Tato metoda, kterou v současnosti pilotuji, rozvíjí téma tvorby domova a vychází ze schopnosti prostoru posilovat a podporovat naši vlastní identitu. Při setkáních se nejprve podíváme na Vaše individuální potřeby, které důkladně zanalyzujeme. Následně Vám nabídnu takové nástroje a cvičení (práce s vizemi, vytváření unikátních rituálů), díky kterým budete moci přetvořit místo, ve kterém žijete, v inspirativní a bezpečný prostor.

Cena 60min konzultace je 1200 Kč vč. DPH.

podpis.gif

O mé cestě

Při práci na průsečíku architektur, feminismů a spiritualit se v poslední době nejvíce věnuji zkoumání a tvorbě míst, které nás dovedou zdrojovat a inspirovat. Dlouhodobý zájem o objevování nových oborových horizontů mě vedl ke spoluzaložení platformy Architektky (2019), iniciování Průzkumu pracovních podmínek mladých architektů a architektek (2020) a v poslední době k práci koordinátorky ve studiu Architektura 2|Future Architectures Platform na pražské UMPRUM.

Média

☛ Přednáška v rámci večera Rethink Architecture, CAMP Praha

Rozhovor v pořadu Bourání na Radiu Wave 

(spolu s Klárou Brůhovou)

☛ Rozhovor v podcastu FocusOn

☛ Rozhovor v online magazínu Czechdesign

(spolu s Adélou Vavříkovou)

☛ Rozhovor v podcastu Po HRstech

☛ Rozhovor v časopise Material Times

☛ Rozhovor v pořadu Artcafé na Rádiu Vltava, ČRo

☛ Rozhovor v pořadu Bulvár, A2larm

(spolu s Karin Hoření a Klárou Brůhovou)

☛ Rozhovor v pořadu Živé mesto na Rádiu FM, RTVS  (spolu s Adélou Pečlovou a dalšími)

☛ Rozhovor v pořadu Akcent na Rádiu Vltava, ČRo

 

☛ Manifest

ateliér.gif

foto (c) Tomáš Hejzlar

bottom of page